Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Elektronická evidence tržeb

Aplikace mPOHODA za vás kompletně vyřeší EET i z mobilu. Po uložení dokladu totiž sama odešle údaje o tržbě správci daně a vytiskne účtenku. Funkce je dostupná pro všechny předplatitele účetního software POHODA.

Funkce pouze pro předplatitele programu POHODA

POHODA

EET v terénu rychle vyřešíte díky aplikaci pro Android a iOS

Hned se dozvíte, že se tržba odeslala na EET nebo proč se to nepodařilo

Účtenku rovnou vytisknete, třeba pomocí paragonové tiskárny

Data snadno sehrajete se svým účetním programem POHODA

Funkce pro EET jsou pouze pro předplatitele programu POHODA

Abyste mohli funkce pro EET v aplikaci mPOHODA využívat, musíte vlastnit účetní program POHODA s předplatným služby SERVIS pro daný rok (v nastavení aplikace bude vyžadováno ID a IČ zákazníka). Tyto funkce tak od nás dostanou zdarma pouze uživatelé Pohody, jako bonus. V případě, že chcete v aplikaci evidovat tržby více účetních jednotek, je však potřeba vlastnit licenci programu POHODA pro každé spravované IČ.

POHODA

Jak evidovat tržby z aplikace mPOHODA?

Nezbytná nastavení

Aby mPOHODA věděla, že chcete evidovat tržby, začněte správným nastavením aplikace. Pak už si jen do mobilu nainstalujte certifikát pro EET.

Vystavení dokladu

Doklad v aplikaci vytvoříte úplně jednoduše – vyberte si prodejku nebo pokladní doklad, přidejte položky, můžete zadat odběratele a nezapomeňte vše uložit.

Zaevidování tržby

Hned po uložení odešle mPOHODA prodejku na EET. Doklad se označí ikona Odesláno a na účtence se objeví kód FIK, pod kterým je tržba evidovaná.

Evidovat tržby můžete pouze v mobilních aplikacích mPOHODA pro Android a iOS, nikoliv ve webové aplikaci

Certifikáty potřebné k evidenci tržeb se instalují do operačního systému, kam nemá prohlížeč přístup, tedy i v něm běžící webová aplikace mPOHODA. Pro odesílání tržeb do systému EET přes počítač tedy doporučujeme využívat účetní program POHODA, protože máte certifikát uložený přímo ve svém počítači. V případě mobilních aplikací pro Android a iOS je certifikát uložený v bezpečí vašeho telefonu.

Chci funkce pro EET, ale nemám Pohodu nebo Pohodu má můj účetní

EET v aplikaci mPOHODA dáváme zdarma jako bonus všem, kdo si zakoupí předplatné programu POHODA. Proto není nic jednoduššího, než když si pořídíte vlastní licenci programu, koneckonců se vám tím otevírají mnohem větší možnosti.

Nejlevnější způsob pořízení funkcí pro EET je zakoupení základní varianty programu – POHODA Mini, za kterou zaplatíte jednorázově, což je mnohem výhodnější ve srovnání s měsíčním paušálem.

  • Pořízení: 1 980 Kč bez DPH, což vychází 165 Kč/měsíc
  • Servis v dalších letech: 590 Kč bez DPH, tedy 49 Kč/měsíc

1. Můžete evidovat tržby z mobilu v jednoduché aplikaci mKasa nebo komplexnější prodejní aplikaci mPOHODA, bez nutnosti instalace programu POHODA. Záleží tak jen na vás, jestli svojí Pohodu bude pro vystavování dokladů a EET nakonec využívat.

2. Účetní si stáhne data přímo z aplikace, a tak už se nikdo nemusí o předávání dokladů starat. Data se přenesou elektronicky, proto odpadá také zdlouhavé ruční přepisování dokladů.

CHCI SI KOUPIT POHODU

...a k tomu jako dárek aplikaci ZDARMA

Evidujte tržby i z mobilu

EET povolíte ve webové verzi, v mobilní aplikaci pro Android či iOS pak upravíte nastavení a rovnou můžete odesílat doklady na server EET. Podrobný návod najdete přímo v nápovědě aplikace.