Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Mininávody k aplikaci mPOHODA

Seznamte se s funkcemi aplikace mPOHODA během pár minut – díky animovaným mininávodům se můžete naživo podívat, jak co funguje. Jestli potřebujete podrobnější info, mrkněte do nápovědy.

Propojení Pohody a mPohody
Základem je synchronizace dat, kterou je jednoduché nastavit a ještě jednodušší spustit. V Globálním nastavení v sekci mPOHODA zatrhněte volbu Povolit komunikaci. Pak už jen vyplňte přihlašovací jméno (e-mail) a heslo, pod kterými jste se registrovali na webovém rozhraní aplikace mPOHODA. V průvodci propojením s aplikací pak můžete vybrat pokladnu a bankovní účet, které budete v aplikaci využívat, a případně pozvat další uživatele. To je celé, oba programy jsou nyní propojené a můžete vystavovat doklady i v terénu. Kromě aplikace na webu totiž běží mPOHODA i na telefonech s operačním systémem Android a iOS.
Vystavení dokladu
Vystavení dokladu
Díky synchronizaci dat máte potřebná data pro fakturaci vždy při ruce – klasicky tak stačí vybrat adresu odběratele a fakturovanou položku z dostupného ceníku nebo jde využít rychlého výběru položek (jako jsme to udělali my v mininávodu), popř. je vypsat ručně. Stejně jako v programu POHODA lze i v aplikaci nastavit výši DPH, způsob úhrady a další potřebné náležitosti dokladu. Všechny tyto informace se přenesou do Vašeho programu POHODA (jak, už se dozvíte z dalšího mininávodu). Zbývá tak fakturu uložit a vytisknout nebo přímo z aplikace poslat zákazníkovi e-mailem.
Spuštění synchronizace dat
Spuštění synchronizace dat
Dejme tomu, že přes den vystavíte fakturu a vložíte do adresáře nového odběratele. Abyste tyto nové záznamy měli v programu POHODA, musíte synchronizovat data – zvládnete to na tři kliknutí. V programu POHODA zvolíte z nabídky Soubor/Datová komunikace povel mPOHODA... V zobrazeném dialogovém okně vyberete, zda chcete synchronizovat všechna data, nebo jen změny od poslední synchronizace. Když si zobrazíte podrobnosti přenosu dat, uvidíte, jaké záznamy se přenesly. Pak už záleží jen na Vás, jak často tuto synchronizaci budete provádět, abyste data ve svém účetním programu měli aktuální.
Uhrazení faktury pokladním dokladem
Uhrazení faktury Dostáváte zaplaceno za poskytnuté služby v hotovosti? Pak stačí na vystavené faktuře zvolit na záložce Úhrady povel Uhradit pokladním dokladem (nebo v agendě Pokladní doklady zvolil povel Přidat úhradu faktury). Doklad se automaticky předvyplní, a tak zbývá už jenom pokladní doklad uložit. Jednoduché, že?
EET snadno a rychle
EET snadno a rychle mPOHODA umí i EET, díky aplikacím pro iOS a Android tak můžete snadno evidovat tržby také v terénu. A jak na to? Aby bylo možné z aplikace odesílat tržby, je potřeba nejprve provést některá nastavení, podrobný postup najdete v nápovědě k aplikaci. Jakmile je vše připraveno, nic už nebrání vytvoření pokladního dokladu či prodejky. Hned po uložení dojde k automatickému odeslání tržby do EET. Na záložce EET uvidíte aktuální stav odeslání dané tržby, v případě úspěšně odeslané tržby zde tedy bude stav Odesláno.
Pro ještě rychlejší vystavení prodejek je tu POHODA mKasa
Propojení aplikace mKasa a mPOHODA Uživatelé mPohody získávají další možnost, jak rychle a pohodlně vystavovat prodejky. Nově je totiž možné mPohodu propojit s aplikací POHODA mKasa, která je právě na rychlé vystavování prodejek a jejich odeslání do EET specializovaná. Spolupráce obou aplikací je velice jednoduchá, jak ostatně vidíte na našem mininávodu. Stačí v mKase vytvořit prodejku, uložit ji a spustit synchronizaci. Aby všechna potřebná data měla i vaše účetní, stačí spustit v programu POHODA synchronizaci s mPohodou. Jak obě aplikace propojit, se dozvíte z článku na mBlogu.
Vystavte si svou první fakturu